Udupi – plaże i świątynia Kryszny. Jak świętuje się w Indiach?

Udupi to miasto znajdujące się 55 km na północ od Mangalore. Można tam się dostać z Mangalore autobusem lub pociągiem. Miasto słynie przede wszystkim ze świątyni Kryszny – Krishna Temple, a także odbywających się tam licznych procesji wozów świątynnych. Warto wybrać się także na okoliczne plaże.

IMG_8673Mieliśmy dużo szczęścia, gdyż zupełnie przypadkiem znaleźliśmy się w Udupi podczas tygodnia świąt podczas których codziennie w Krishna Temple odbywała się procesja wozów świątynnych. Była muzyka, fajerwerki, przystrojony słoń, mnóstwo skupionych na modlitwie ludzi. Przedstawiamy Wam dziś małą fotogalerię. Uczestnictwo w lokalnych świętach jest bardzo ciekawym doświadczeniem i serdecznie Was do tego zachęcamy. Dzięki temu można jeszcze mocniej poczuć atmosferę otaczającego nas miejsca, lepiej poznać kulturę i zwyczaje mieszkańców.

Oprócz Krishna Temple, będąc w Udupi warto wybrać się na plaże. Do Malpe Beach, które znajduje się ok. 6km od centrum miasta można bez problemu dostać się tuk-tukiem. Zaraz przy wejściu na plażę spotkamy tłumy korzystających z uroków życia na wybrzeżu hindusów. Jednak kiedy odejdziemy dosłownie kilkanaście metrów dalej, mamy całą plażę dla siebie.

Z Malpe Beach wypływa codziennie łódka na Saint Mary Island. Bilet kosztuje około 120 rupii. Rejs trwa około 20 minut, po czym mamy ok. 45 minut na zwiedzenie wyspy i łódka zabiera nas z powrotem na plażę Malpę.

Reklamy

3 myśli w temacie “Udupi – plaże i świątynia Kryszny. Jak świętuje się w Indiach?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s