Nadbałtycką przygodę czas zacząć

Minęły całe długie trzy miesiące odkąd wróciliśmy z poprzedniej wyprawy – w końcu przyszedł czas na kolejną przygodę. Wyruszamy w kierunku północno-wschodnim. Pierwszym punktem naszej podróży jest stolica Litwy – Wilno.

DSC_0107

DSC_0116Z Poznania wyruszamy około 9 rano. Trasę około 800 km pokonujemy w 10h. Wieczorem jesteśmy w Wilnie. Udajemy się bezpośrednio do apartamentu, który zarezerwowaliśmy wcześniej przez booking.com. Miejscówkę mamy rewelacyjną – mieszkamy w samym centrum w polskiej galerii przy ulicy Isganytojo 2/4 (tel. kom do właścicieli Polaków – +370 670 43856). Mamy dostęp do prywatnego, zamykanego parkingu, co w naszym przypadku było bardzo istotne. Wieczorem udajemy się na krótki spacer po okolicy – kupujemy miejscowe napitki. Litewskie piwo jest rewelacyjne! Tak dobrego nigdy wcześniej nie piliśmy. Padamy zmęczeni.

DSC_0110

Szczegółowe zwiedzanie miasta rozpoczynamy następnego dnia. Wąskimi uliczkami udajemy się w kierunku Ostrej Bramy gdzie znajduje się słynny pochodzący z XVII w. obraz Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Następnie mijamy Plac Katedralny, na którym stoi pomnik księcia Giedymina – założyciela Wilna i udajemy się na Wzgórze Giedymina skąd rozpościera się widok na panoramę Wilna. Znajduje się tam też wieża Giedymina. Istnieją dwie możliwości dostania się na szczyt – pieszo, albo kolejką naziemną (bilet w dwie strony kosztuje 3 LTL, a w jedną stronę 2 LTL). My, mimo zacinającego deszczu decydujemy się na wersję ekonomiczną 🙂 Wspaniały widok na całe miasto zdecydowanie rekompensuje poniesiony wysiłek.

W Wilnie możemy znaleźć 40 kościołów. Jednym z tych, który przykuł naszą uwagę jest kościół św. Anny, znajdujący się tuż obok pomnika naszego narodowego wieszcza – Adama Mickiewicza.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s