Ubezpieczenie w podróży

01-404x404Wyjeżdżając na własną rękę powinniśmy zadbać swoje o bezpieczeństwo w podróży i wykupić polisę ubezpieczeniową. Można to bez problemu i w kilka minut załatwić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Wyjazd na parę dni to koszt kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Jeśli wyjeżdżamy raz w roku koszt wykupienia jednorazowego ubezpieczenia nie powinien zrujnować naszych portfeli, a zdecydowanie zagwarantuje komfort psychiczny i pewność, że w sytuacjach zagrażających naszemu zdrowiu nie zostaniemy bez pomocy.

Wybierając się w podróż po krajach Unii Europejskiej warto zaopatrzyć się także w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wydawana jest ona bezpłatnie i od ręki w oddziałach NFZ i uprawnia nas do bezpłatnego korzystania ze świadczeń publicznych placówek zdrowotnych na terenie UE.

Podróżując tak często jak my wykupowanie za każdym razem polisy ubezpieczeniowej mocno zachwiałoby nasz budżet. Wyjeżdżając więc częściej niż raz w roku warto zastanowić się nad zakupem jednej z kart oferujących CAŁOROCZNE ubezpieczenie dla młodych ludzi na CAŁYM ŚWIECIE w bardzo korzystnych cenach. Karty dodatkowo uprawniają do wielu zniżek w różnych zakątkach świata. Do wyboru mamy Kartę Planeta Młodych, Kartę ISIC oraz Kartę Euro 26.

nowa kartaDo tej pory korzystaliśmy z Planety Młodych i z ISIC-a. W przypadku karty ISIC (International Student Identity Card) warunkiem koniecznym jest posiadanie statusu studenta. Bardzo ciekawą opcją jest Karta Planeta Młodych. By ja kupić, nie musisz być uczniem czy studentem, wystarczy ze ukończyłeś 5 lat i nie uczestniczyłeś 39 roku życia (jest to najwyższy limit wiekowy wśród wszystkich wymienionych kart!). Karta gwarantuje ubezpieczenie ważne na całym świecie, przez cały rok. Decydując się na nią masz do wyboru 10 wariantów Karty różniących się zakresem i sumą ubezpieczeń. Najtańsze ubezpieczenie roczne ważne na całym świecie możesz wykupić już za 60 zł!!!

Kilka dni temu udało nam się nawiązać współpracę z Planetą Młodych – która to będzie dbać o nasze bezpieczeństwo w podróży przez następny rok. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące ubezpieczenia lub samej Karty przesyłajcie na naszego maila: addicted2travel@o2.pl,  a my spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości przekazując pytania do specjalistów z Planety Młodych.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Ubezpieczenie w podróży

  1. Jest mała literówka w 4 akapicie: jest „uczestniczyłeś 39 roku życia”, a chyba powinno być „ukończyłeś”.

    Dzięki za wpis. Bardzo przydatny 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s