Plaże w Czarnogórze

DSC_0930Kiedy dotarliśmy nad wybrzeże w Czarnogórze, zaczęliśmy szukać jakiejś fajnej plaży, żeby się wykąpać i odpocząć. Ruszyliśmy w kierunku Wielkiej Plaży, opisanej w przewodniku jako jedna z większych atrakcji Czarnogórskiego wybrzeża – 12 km piaszczystej plaży – to już działało na naszą wyobraźnię. Podążamy za drogowskazami w końcu parkujemy koło Wielkiej Plaży. To co zobaczyliśmy powaliło nas na kolana. Jeszcze nigdzie na świecie (a z kilkadziesiąt plaż już zaliczyliśmy) nie widzieliśmy czegoś takiego. Widok ten na długo pozostanie w naszych pamięciach… dziesiątki, jeśli nie setki puszek i butelek od piwa porozrzucanych na plaży przez tłumy młodzieży, która tam przebywała. Do tego czarny, niezbyt zachęcający do pozostania piasek (czuliśmy się jakbyśmy byli na polu, a nie na plaży). W to miejsce zdecydowanie więcej nie wrócimy. Zdjęć nie zrobiliśmy, żeby nie pozostawiać sobie tego negatywnego widoku w pamięci oraz żeby nie zniechęcić nim nikogo do wybrzeża Czarnogóry.

Wystarczyło podjechać kilka kilometrów dalej i znaleźliśmy wspaniałe plaże. Widoki piękne, jednak na wielu z nich wybrzeże jest kamieniste. Na dłużej pozostaliśmy dopiero na czwartej plaży, którą odwiedziliśmy. Widok jak z bajki, ciepła woda, brak tłumów – czyli to co lubimy. Czas na odpoczynek.

Do niektórych plaż prowadziły wąskie, górskie dróżki. Mijaliśmy wiele gajów oliwnych.

PodDSC_0161czas tego wyjazdu nasze małe miejskie auto przeistoczyło się w terenowe. Pokonywało górskie potoki, ostre podjazdy na wąskich górskich dróżkach. Tylko raz, podjeżdżając, kiedy gps wyprowadził nas w górską dróżkę o prawie pionowych podjazdach musieliśmy wysiąść z auta, bo już nie dawało rady. Michał podjechał kawałek i okazało się, że dalej droga jest nieprzejezdna. Musieliśmy zawracać.

Po przejechaniu ponad 2,5 tys. km nasze auto jest już tak zakurzone, że w Albanii na stacji benzynowej przelicznik cen na euro pan zapisał nam na błotniku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s